Om Viteco

Viteco blev stiftet i 2011 af Jesper Bakka. I 2015 blev Viteco styrket af et Microsoft team, med fokus på drift og support af store collaborative løsninger, samt intra- og internetportaler. Det affødte, at vi – udover SharePoint support – nu også leverer support af vores BI løsninger på et højt niveau, med forankrede og ensrettede processer, der giver værdi og tryghed for vores kunder.

Vores filosofi er, at det er lettere og billigere at lave tingene ordentligt fra starten. Fokus skal ligge på indsatsen og anvendelsen og at skabe udbytte af løsningerne, ikke på det tekniske. Den filosofi gennemsyrer vores hverdag og måden at arbejde på.

Ledelse og medarbejdere i Viteco

Peter Wiese

CEO & Partner

peter.wiese@viteco.dk

+45 53 78 72 42

Frederik Hagelund

BI Konsulent

frederik.hagelund@viteco.dk

+45 28 76 17 97

Martin Svendsen

CPO & Partner

martin.svendsen@viteco.dk

+45 30 16 28 10

Troels Freud-Magnus

BI Konsulent

troels.freud-magnus@viteco.dk

+45 61 33 99 36

Anders Lykke Nielsen

CFO & Partner

anders.nielsen@viteco.dk

+45 31 67 60 70

Michael Tarp

BI Konsulent

michael.tarp@viteco.dk

+45 81 71 13 37

Peter Michael Sørensen

CTO & Partner

peter.sorensen@viteco.dk

+45 20 80 94 27

Mathias Lau Nielsen

Junior BI Konsulent

mathias.nielsen@viteco.dk

+45 24 83 79 90

Vores kontorer

Vi har kontorer på følgende adresser

Viteco ApS – København (hovedkontor)

Gothersgade 42, 1. sal
1123 København K

 

Viteco ApS – Aalborg

Niels Jernes Vej 10
9220 Aalborg Ø

 

Hvis du vil være med på holdet, så kontakt Martin Svendsen.

Vil du vide mere, så skriv en mail til os

Share This