Om Viteco

Om Viteco

Viteco blev stiftet i 2011 og vi er i dag repræsenteret i København K og i Aalborg.

Kulturen er familiær med højt til loftet. Det er en fleksibel arbejdsplads, hvor medarbejderne har og tager et stort ansvar.
Vi vægter fællesskabsånd, samarbejde og sociale arrangementer højt, og værdsætter at have en god stemning på kontoret, med plads til at have en sjov og lærerig arbejdsdag.

Vi leverer løsninger på et højt niveau, med forankrede og ensrettede processer, der giver værdi og tryghed for vores kunder.
Vores filosofi er, at det er lettere og billigere at lave tingene ordentligt fra starten. Fokus skal ligge på indsatsen og anvendelsen og at skabe udbytte af løsningerne.

Ledelse og medarbejdere i Viteco

Peter Wiese

CEO & Partner


peter.wiese@viteco.dk
+45 53 78 72 42

Henrik Nigro

CCO og Partner

henrik.nigro@viteco.dk
+45 20 73 44 44

Mathias Lau Nielsen

Junior BI Konsulent


mathias.nielsen@viteco.dk
+45 24 83 79 90

Martin Svendsen

CPO & Partner, Senior Konsulent


martin.svendsen@viteco.dk
+45 30 16 28 10

Frederik Hagelund

BI Konsulent

frederik.hagelund@viteco.dk
+45 28 76 17 97

Anders Lykke Nielsen

CFO & Partner, Senior Konsulent

anders.nielsen@viteco.dk
+45 31 67 60 70

Michael Tarp

BI Konsulent

michael.tarp@viteco.dk
+45 81 71 13 37

Peter Michael Sørensen

CTO & Partner, Senior Konsulent

peter.sorensen@viteco.dk
+45 20 80 94 27

Troels Freud-Magnus

BI Konsulent

troels.freud-magnus@viteco.dk
+45 61 33 99 36

Viteco er stolt sponsor af F.C. København

Viteco har 2 kontorer

Find os på nedenstående adresser, hvor Gothersgade er vores hovedkontor.

Viteco ApS – København

Gothersgade 42, 1. sal, 1123 København K

Viteco ApS – Aalborg

Niels Jernes Vej 10, 9220 Aalborg Ø

Loading...