Om Viteco

Om Viteco

Vi er et data og Business Intelligence IT-firma, med en stærk forretningsforståelse.
 

Viteco blev stiftet i 2011 og vi er i dag repræsenteret i København K og i Aalborg.

Kulturen er familiær med højt til loftet. Det er en fleksibel arbejdsplads, hvor medarbejderne har og tager et stort ansvar.
Vi vægter fællesskabsånd, samarbejde og sociale arrangementer højt, og værdsætter at have en god stemning på kontoret, med plads til at have en sjov og lærerig arbejdsdag.

Vi leverer løsninger på et højt niveau, med forankrede og ensrettede processer, der giver værdi og tryghed for vores kunder.
Vores filosofi er, at det er lettere og billigere at lave tingene ordentligt fra starten. Fokus skal ligge på indsatsen og anvendelsen og at skabe udbytte af løsningerne.

Ledelse og medarbejdere i Viteco

Peter Wiese

Peter Wiese

CEO & Partner

peter.wiese@viteco.dk

Henrik Nigro

Henrik Nigro

CCO og Partner

 henrik.nigro@viteco.dk

Mathias Lau Nielsen

Mathias Lau Nielsen

Junior BI Konsulent

mathias.nielsen@viteco.dk

Søren Moesgaard

Søren Moesgaard

Advisory Board

Martin Svendsen

Martin Svendsen

Solution specialist & Partner

martin.svendsen@viteco.dk

Frederik Hagelund

Frederik Hagelund

BI Konsulent

frederik.hagelund@viteco.dk

Kathrine Lind Gustavussen

Kathrine Lind Gustavussen

Advisory Board

.

Nathalie Nørregaard Larsen

Nathalie Nørregaard Larsen

Advisory Board

Anders Lykke Nielsen

Anders Lykke Nielsen

CFO & Partner, Senior Konsulent

anders.nielsen@viteco.dk

Michael Tarp

Michael Tarp

BI Konsulent

michael.tarp@viteco.dk

Jan Simon

Jan Simon

Advisory Board

 

 

Peter Michael Sørensen

Peter Michael Sørensen

CTO & Partner, Senior Konsulent

peter.sorensen@viteco.dk

Troels Freud-Magnus

Troels Freud-Magnus

BI Konsulent

troels.freud-magnus@viteco.dk

Charlotte Bjørn Hansen

Charlotte Bjørn Hansen

Advisory Board

Viteco er stolt sponsor af F.C. København

Viteco har 2 kontorer

Find os på nedenstående adresser, hvor Gothersgade er vores hovedkontor.

Viteco ApS – København

Gothersgade 42, 1. sal, 1123 København K

Viteco ApS – Aalborg

Niels Jernes Vej 10, 9220 Aalborg Ø

Loading...